Як подати проєкт?
ЯК ПОДАТИ ПРОЄКТ?
Громадський проєкт – план дій, комплекс робіт, задум, ідея, викладені у вигляді опису з відповідним обґрунтуванням, розрахунками витрат, кресленнями (картами, схемами), фотографіями, що розкривають сутність задуму та можливість його практичної реалізації за рахунок коштів громадського бюджету, спрямовані на розвиток інфраструктури Михайло-Лукашівської територіальної громади та покращення добробуту її жителів, подані з дотриманням форми, затвердженої цим Положенням.
Порядок підготовки проєктів
Проєкт розробляється автором за формою згідно з Додатком 2 до Положення про громадський бюджет (далі – Положення).
Назва проєкту повинна бути викладена лаконічно, в межах одного речення. Оригінальні назви не повинні суперечити їх основній меті.
План заходів з виконання проєкту повинен відображати етапи виконання проєкту, зокрема закупівлю товарів (виконання робіт, надання послуг, у залежності від потреб проєкту).
Розрахунки, креслення, що розкривають сутність, цілі проєкту та можливість його практичної реалізації, додаються автором до проєкту, про що зазначається у формі проєкту (назва додатку та кількість сторінок).
При підготовці проєкту автор забезпечує його відповідність таким вимогам:
- проєкт відповідає нормам законодавства;
- заповнено усі обов'язкові поля форми, наведеної у Додатку 2 до Положення;
- проєкт відповідає тематиці проєктів, визначеній у Додатку 1 до Положення;
- питання реалізації проєкту знаходиться в межах компетенції Михайло-Лукашівської сільської ради та її виконавчих органів;
- реалізація проєкту планується на землях, які належать на праві комунальної власності Михайло-Лукашівській територіальній громаді, на території будівель (приміщень) загального користування та об’єктів соціально-культурної сфери комунальної форми власності;
- проєкт не суперечить затвердженій містобудівній документації;
- реалізація проєкту не порушує прав інших осіб;
- реалізація проєкту не порушує прав інтелектуальної власності;
- тривалість реалізації проєкту – наступний бюджетний рік;
- вартість проєкту не перевищує максимальну вартість, яка визначена у Додатку 1 до Положення для одного проєкту;
- розрахований автором бюджет проєкту включає усі витрати, пов’язані з: розробкою проєктної документації; закупівлею сировини, матеріалів, комплектуючих; оплатою підрядникам за виконання робіт, надання послуг (в т.ч. логістичних: доставка, зберігання) та інше;
- проєкт не може передбачати ремонт та реконструкцію приватного майна;
- об’єкт, який створений в ході реалізації проєкту, має бути загальнодоступним для всіх жителів територіальної громади та не мати комерційного характеру.
Порядок подання проєктів
Проєкт подається автором у електронному (на електронну адресу: mlukasheve@ukr.net, або через платформу https://budget.e-dem.ua/landing в особистому кабінеті), або паперовому (у пункті супроводу громадського бюджету) вигляді.
Проєкт подається разом з підписами на підтримку проєкту від не менше 15-ти дієздатних фізичних осіб – жителів територіальної громади (за винятком ініціатора), за формою, наведеною у Додатку 3 до Положення.
Подання проєкту у паперовому вигляді здійснюється за умови пред’явлення автором оригіналу паспорту громадянина України. При поданні проєкту у електронному вигляді, автор вказує серію і номер зазначених документів в електронному повідомленні та прикріплює їх скановану копію. Якщо проєкт подається з використанням електронних платформ, зазначаються дані, передбачені відповідними програмним забезпеченням.
Проєкти, подані до пункту супроводу громадського бюджету у паперовому вигляді, або подані в електронному вигляді на електронну пошту, передаються робочій групі щоденно не пізніше дня, наступного за днем, коли був поданий проєкт.
Робоча група забезпечує внесення до електронної системи проєктів на платформі https://budget.e-dem.ua/landing, поданих у паперовому вигляді, а також тих, що надійшли на електронну пошту, протягом трьох робочих днів з дня отримання таких проєктів.
До електронної системи поданих проєктів на платформу https://budget.e-dem.ua/landing проєкти вносяться в порядку їх календарного надходження. Облік передбачає внесення даних, що відповідають основним параметрам поданих проєктів, та можуть бути використані для інформування жителів територіальної громади про перебіг етапу подання проєктів.
Автор проєкту у будь-який момент може зняти свій проєкт з розгляду, але не пізніше ніж за 3 календарних дня до початку голосування.
Автор проєкту може подати на конкурс не більше двох проєктів.