Михайло-Лукашівська сільська рада
Запорізький район Запорізька область

Михайло-Лукашівська сільська рада уклала Договір про співпрацю з ГО "УТОГ"

Дата: 15.10.2024 13:35
Кількість переглядів: 77

Фото без опису

04.10.2024 року, Михайло-Лукашівська сільська рада в рамках Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні уклала договір про співпрацю з ГО “Всеукраїнська організація осіб з інвалідністю зі слуху “Українське товариство глухих” (ГО “УТОГ”) з метою отримання доспупу до каналу перекладачів з/на українську жестову мову під час надання адміністративних послуг. В межах договору  реалізовано цілодобовий online – зв’язок з перекладачами.

Сервіс УТОГ – система відеозвʼязку з перекладачем жестової мови для забезпечення комунікації з особами з порушеннями слуху.

Послуга надається відповідно до законів України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні», «Про соціальні послуги» та направлена, зокрема, на виконання вимог Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю.

Основними принципами, які  будуть застосовані при наданні Послуги є адресність, індивідуальний підхід, доступність, відкритість, гуманність, комплексність, максимальна ефективність використання бюджетних та позабюджетних коштів суб’єктами, що надають державні та адміністративні послуги, законність, соціальна справедливість, конфіденційність, дотримання стандартів якості та відповідальність за дотримання етичних і правових норм для всіх учасників процесу реалізації програми безперешкодного доступу в установах, організаціях та закладах України для осіб з інвалідністю зі слуху через «СЕРВІС УТОГ».

Послуга надається з урахуванням того, що основним засобом спілкування для осіб з інвалідністю зі слуху в Україні є українська жестова мова. Українська жестова мова - природна візуально-жестова мовна система з власною лексико-граматичною структурою, що сформувалася еволюційним шляхом і використовується як основний або один з основних засобів спілкування жестомовних осіб, які постійно проживають або впродовж тривалого часу проживали на території України (ст.. 4 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної»). 

В Україні проживає понад 39759 осіб з інвалідністю зі слуху, які мають потребу у самостійному безперешкодному доступі до державних та адміністративних послуг в усіх установах, організаціях та закладах міста, що здійснюють прийом та обслуговування громадян, зокрема в установах соціального захисту населення, відділеннях пенсійного фонду, комунальних установах, медичних закладах тощо.

Досі для того, щоб вирішити свої питання в установах організаціях чи закладах, особа з порушеннями слуху має знайти перекладача жестової мови та разом з ним прийти в цю установу. Потрібна достатня кількість професійних перекладачів жестової мови, що потребує чималих фінансових ресурсів.

Тому раді повідомити, що вже сьогодні ці послуги доступні для мешканців нашої громади!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь