21 березня 2024 року державний реєстратор ЦНАП взяла участь у конференції «Доступність послуг в Україні: досягнення та виклики», на якій Проєкт PROSTO підводив підсумки більше двох років роботи у сфері надання адміністративних послуг в Україні

Дата: 26.03.2024 11:34

Проєкт PROSTO фінансується Урядом Швеції через Шведське агентство міжнародного розвитку SIDA та реалізується компанією SALAR International (дочірня компанія Шведської асоціації місцевих влад та регіонів SALAR) в Україні у 2021-2024 роках з метою покращення спроможності органів місцевого  самоврядування надавати послуги жителям громад. Бенефіціарами Проєкту є Міністерство цифрової трансформації України та Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Доступність до адміністративних послуг була і залишається одним з пріоритетів державної політики України. Особливої актуальності зазначене питання набирає в умовах лінії фронту, зростаючої кількості ветеранів та людей з інвалідністю.

Розпочалася конференція з вітальних слів президента Шведської ради муніципалітетів та регіонів SALAR Андерса Генрікссона, керуючого директора SALAR International Рояна Нокса, старшої програмної менеджерки Шведського агентства з питань міжнародної співпраці та розвитку SIDA Сусанни Делланс.

На заході обговорювалися такі питання, як:

• надання послуг ветеранам війни,членам сімей ветеранів через ЦНАП;

• мобільні рішення для надання публічних послуг: можливості, рекомендації, практика застосування;

• законодавче забезпечення стійкого розвитку системи адміністративних послуг;

• добрі практики надання адміністративних послуг в громадах;

• віртуальний адміністратор: удосконалення мобільного обслуговування;

• дослідження щодо надання в ЦНАП супутніх та інших послуг і функцій;

• як впровадити систему психологічної підтримки працівників ЦНАП у громаді

Цікавою практикою було проведення панельних дискусій з обговоренням актуальних питань та проблем, що виникають у роботі ЦНАП, за участю представників Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства інфраструктури України, Міністерства соціальної політики України, Всеукраїнської асоціації ЦНАП, Департаменту соціальної роботи Мінветеранів, Національного агентства з  питань державної служби, ОВА, керівників ЦНАП.

Зустріч пройшла в дружній теплій атмосфері. Михайло-Лукашівська громада висловлює подяку за колосальну допомогу та підтримку, яку отримала від проекту PROSTO. Сподіваємося на подальшу співпрацю!