Державна Служба зайнятості інформує

Дата: 13.03.2024 09:50

Як отримати компенсацію за облаштування робочого місця для людини з інвалідністю

Продовжує працювати державна програма з надання роботодавцям компенсації витрат за облаштування робочого місця для осіб з інвалідністю. Головна її мета – посилити зацікавленість роботодавців до працевлаштування людей з особливими потребами і, в свою чергу, надати можливість обмежено придатним громадянам повернутися до активної зайнятості та соціалізуватися.

Роботодавець, який надав роботу людині  з першою або другою групою інвалідності та підлаштував під її потреби робоче місце,  може  отримати грошову компенсацію у сумі, що не перебільшує 106,5 тис. грн – за осіб з інвалідністю І групи та до 71 тис. грн – за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю ІІ групи.

Що ж за ці кошти можна придбати?

Перелік допоміжних засобів досить великий. Він, зокрема, включає такі позиції:

• меблі та фурнітура для робочих місць;

• комп’ютери та оргтехніка;

• програмне забезпечення;

• поручні та бруси;

• машини для виробництва та оброблення;

• засоби для захисту здоров’я і безпеки на робочих місцях тощо.

«На компенсацію можна податися лише, якщо співробітник з інвалідністю розпочав працювати у вашій компанії протягом останніх 90 днів на момент подання заяви», – пояснює директорка Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік. Вже з початку поточного року три роботодавці Запорізької області працевлаштували осіб з інвалідністю 2-ї групи, створили для них зручні умови праці та подали документи на отримання компенсації. Сума фінансування склала 211,0 тисяч гривень.

Як отримати компенсацію?

Після облаштування робочого місця для працевлаштованої людини з інвалідністю роботодавець впродовж 90 днів може подати заяву про надання відшкодування вартості витрат до центру зайнятості за місцем провадження своєї господарської діяльності.

До заяви, в якій зазначаються відомості про роботодавця та найманого працівника, необхідно додати:​

• копію документу, що підтверджує працевлаштування особи (наказ/розпорядження про прийняття на роботу або примірник трудового договору чи відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування);​

• документи, що підтверджують придбання допоміжних засобів для облаштування робочого місця (договір, рахунок-фактура, рахунок, квитанція, накладна тощо).

Центр зайнятості після розгляду наданих роботодавцем документів у 10-денний термін приймає рішення про надання компенсації або відмову в її наданні.

Подання роботодавцем заявки на отримання компенсації через портал електронних послуг ДІЯ виглядає так:

• авторизація на порталі Дія за допомогою КЕП;

• заповнення заяви, де треба вказати дані про особу з інвалідністю та облаштоване робоче місце;

• прикріплення документів, які підтверджують працевлаштування, купівлю допоміжних засобів та довідку медико-соціальної експертної комісії, яка засвідчує інвалідність співробітника;

• вказання IBAN свого рахунку;

• підписання заяви КЕПом.

Рішення щодо цього питання буде ухвалене впродовж 10 робочих днів. В разі позитивного – кошти надійдуть на рахунок впродовж 5 робочих днів.

Детальніше про послугу читайте на нашому порталі.

Додаткову інформацію можна отримати в Contact-центрі ЗОЦЗ за номером 0 800 33 67 28 або у нашому Телеграм-каналі.