Михайло-Лукашівською сільською радою запроваджено шеринг документів через застосунок ДІЯ

Дата: 25.01.2024 13:15

Михайло-Лукашівська сільська рада продовжує впроваджувати цифрові технології для спрощення ідентифікації особи та використання електронних документів для надання адміністративних послуг.

Дія. Шеринг – розроблено для ознайомлення із можливостями перевірки та отримання копій цифрових документів у Дії, які використовують громадяни. Документ містить всю необхідну інформацію для початку роботи з цифровими документами в Дії, у тому числі інструкції щодо підключення та використання, технічну документацію та наочні приклади таких документів.

Переваги шерингу:

• зручно (займає до 10 секунд);
  • не треба робити паперові копії документа;
  • Ви не повертаєтеся додому, якщо забули паспорт;
  • безпечно (кожне використання цифрового документа відображатиметься у системі і не зможе бути використано повторно).

Що означає “шеринг”?

Сервіс, що дозволяє отримати копії цифрових документів користувача застосунку Дія (фізичної особи) за його згоди одразу в систему організації (налаштовується шляхом інтеграції по АРІ). У процесі шерингу отримувачу даних надається цифрова копія е-документа у форматі pdf (підписана КЕПом Дії та з накладенням позначки дати, часу та назви отримувача даних).

Що таке копії цифрових документів?

Документи в застосунку Дія – це цифрові аналоги паперових документів. Вони мають таку ж юридичну силу, що й паперові документи. Відповідно, копії цифрових документів – це підписані та зашифровані файли у форматі pdf з даними користувача, які формуються з даних державних реєстрів та надсилаються через застосунок Дія.

Які документи користувачі Дії можуть пошерити на даний момент?

• біометричні паспорти (ID-картка, паспорт громадянина України для виїзду за кордон),

• картка платника податків (РНОКПП),

• довідка ВПО,

• свідоцтво про народження дитини.

Важливо! Паспорти-книжечки зразка 1994 року та не біометричні закордонні паспорти не відображаються в Дії та, відповідно, шерингу не підлягають.

Наразі шерингом ДІЯ QR можна скористатися у приміщенні Михайло-Лукашівської сільської ради для отримання адміністративних послуг, згідно затвердженого радою переліку.

Щоб надіслати копії цифрових документів з Дії, відскануйте спеціальний QR-код, який нададуть Вам працівники ради, або який розміщений на інформаційних вказівниках у приміщенні сільської ради та підтвердіть запит на передачу документів. Цифрова копія документа буде надіслана до інформаційної системи відповідного закладу.