Щодо змін до законодавства у частині забезпечення санаторно - курортним лікуванням ветеранів війни
Оздоровлення осіб з інвалідністю, ветеранів війни та пільгових категорій громадян здійснюється відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про жертви нацистських переслідувань» та «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» та визначається Порядком забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх утворення (крім м. Києва) рад», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 року № 187( в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 04.02.2023 р.№ 120)
Цей Порядок визначає механізм забезпечення структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх утворення (крім м. Києва) рад санаторно-курортними путівками осіб відповідно до Законів України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, “Про жертви нацистських переслідувань”, “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні”, а також механізм забезпечення пільговим санаторно-курортним лікуванням осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, визначених ст. 4 Закону України “Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей”, та виплати їм компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування.
Постановою Кабінету Міністрів України від 04.02.2023 № 120 «Деякі питання соціального захисту осіб з інвалідністю» внесено зміни до ПКМУ 187 в частині забезпечення за рахунок коштів місцевих бюджетів путівками осіб з інвалідністю внаслідок війни, учасників бойових дій, учасників війни та осіб, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (далі - ветерани війни), осіб, зазначених у статтях 6-1-6-4 Закону України «Про жертви нацистських переслідувань», та осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.
Таким чином, ветерани війни втратили право на забезпечення санаторно-курортним лікуванням за державні кошти, але отримали право отримати путівку за кошти місцевого бюджету.
На санаторно-курортне лікування пільгові категорії громадян мають право на такі терміни:
- особи з інвалідністю внаслідок війни ( 1 раз на рік строком 18-21 день);
- учасники бойових дій (1 раз на рік строком 18-21 день);
- учасники війни (1 раз на рік строком 18-21 день);
- члени сім'ї загиблого ветерана війни (1 раз на 2 роки терміном 21 день);
- особи з інвалідністю з дитинства та від загального захворювання (в порядку черговості в міру надходження путівок терміном 18 днів);
- особи з інвалідністю із захворюваннями нервової системи І і ІІ групи спинального профілю терміном 35 днів у порядку черговості в міру надходження путівок).
Відповідно до п. 18 постанови Кабінету Міністрів України від 22.06.2006 № 187 «Про затвердження Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян та виплати їм компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх утворення (крім м. Києва) рад» оплата путівок для ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, або жертв нацистських переслідувань здійснюється у порядку, встановленому органами місцевого самоврядування.
Виконавчим комітетом Михайло-Лукашівської сільської ради затверджений Порядок забезпечення санаторно-курортними путівками ветеранів війни Михайло-Лукашівської сільської територіальної громади.
Порядок забезпечення санаторно-курортними путівками ветеранів війни Михайло-Лукашівської сільської територіальної громади.
Для перебування на обліку в органах соціального захисту населення та отримання путівки за зареєстрованим місцем проживання (для внутрішньо переміщених осіб – за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи) необхідно подати наступні документи:
- заяву;
- медичну довідку лікувальної установи форми № 070/о;
- копію посвідчення особи, що підтверджує її належність до пільгової категорії;
- копію військового квитка;
- копію документа, що підтверджує безпосередню участь (забезпечення проведення) особи в АТО та ООС.
Під час подання копій документів особи надають їх оригінали для огляду.
Забезпечення санаторно-курортним оздоровленням осіб здійснюється згідно черги в межах виділених коштів на підставі укладених тристоронніх договорів.
Відшкодування здійснюється шляхом безготівкового перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги відповідно до укладених договорів між заявником, управлінням та санаторно-курортним закладом (за вибором особи) у розмірі встановленої граничної вартості путівки.
За отриманням додаткової інформації звертатись у відділ соціального захисту населення Михайло-Лукашівської сільської ради за адресою: вул. Космічна,8, с. Михайло-Лукашеве, 70042, тел.0614399131.