Державна служба зайнятості пропонує бажаючим отримати підтвердження результатів кваліфікації за робітничими професіями

Дата: 25.07.2023 15:00

Працівникам, які мають великий досвід практичної роботи за робітничою спеціальністю, але не мають відповідного документа про освіту, служба зайнятості допомагає підтвердити свою кваліфікацію та отримати документальне підтвердження своєї компетенції.

Механізм підтвердження визначено «Порядком підтвердження результатів неформального навчання осіб за робітничими професіями», затвердженого Постановою КМУ від 15.05.2013р № 340.

«Підтвердження результатів неформального професійного навчання – це одна із дієвих послуг державної служби зайнятості. Вже сьогодні на базі Державного навчального закладу «Одеський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості», який визнано Кваліфікаційним центром, можна пройти процедуру оцінювання неформального навчання та підтвердження кваліфікації за такими популярними у роботодавців професіями, як:

• «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення»;

• «Оператор верстатів з програмним керуванням»;

• «Фрезерувальник»;

• «Токар»;

• «Майстер з пошиття одягу»;

• «Кондитер»;

• «Перукар (перукар-модельєр)»;

• «Манікюрник»;

• «Педикюрник»;

• «Кухар»;

• «Електрогазозварник».

Отримати свідоцтво встановленого зразка про присвоєння відповідної кваліфікації можливо вже за два-три дні, - розповідає директорка Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік, - У перший день проходить анкетування та тестування з професійно-теоретичної підготовки; у другий-третій день – практична комплексна кваліфікаційна робота, яку оцінюють члени компетентної комісії».

Інформація про присвоєння та/або підтвердження професійної кваліфікації вноситься до Реєстру кваліфікацій Національного агенства кваліфікацій.

Направлення на підтвердження кваліфікації людина може отримати у найближчому центрі зайнятості. Корисна інформація про можливість підтвердження результатів неформального професійного навчання – за посиланням.

Довідково. Одеський ЦПТО ДСЗ має сучасний гуртожиток, послугами якого слухачі мають можливість скористатися під час проходження процедури оцінювання.

З питань роботи Комісії з підтвердження кваліфікації, порядку подання документів, процедури анкетування та оцінювання  – звертайтесь до Кваліфікаційного центру ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості»: м. Одеса, вул. Іцхака Рабіна, 18-а, тел.: (048) 705-44-05, 705-44-24, 705-44-03.

Додаткову інформацію можна отримати Contact-центрі ЗОЦЗ за номером 0 800 33 67 28 або на телеграм каналі Підтримка