В Україні стартувала інформаційна кампанія «ДЛЯ ДІТЕЙ суспільство без бар’єрів»

Дата: 31.12.2021 10:11

21 жовтня 2021 року в україні стартувала інформаційна кампанія «ДЛЯ ДІТЕЙ суспільство без бар’єрів» Мета кампанії – продемонструвати, що тільки через розбудову інклюзивного та безбар’єрного суспільства можна створити належні умови для розвитку кожної дитини, а також забезпечити її включення в активне життя навчального закладу, громади та суспільства в цілому. За словами Дар’ї Герасимчук, Радниці – Уповноваженої Президента з прав дитини та дитячої реабілітації, таких інформаційних кампаній сьогодні дуже не вистачає, адже через пандемію та інші суспільні проблеми теми безбар’єрності та побудови інклюзивного суспільства для дітей відходять на другий план. «Ключове повідомлення кампанії - «ДЛЯ ДІТЕЙ суспільство без бар’єрів» -  ми обрали не просто так, адже воно має кілька важливих трактувань та посилів. Перший – про те, що ми, як дорослі, маємо будувати таке безбар’єрне суспільство для кожної дитини. Другий – про те, що для дітей не існує бар’єрів у спілкуванні з однолітками та прийнятті один одного», За останні кілька років Україна прийняла низку стратегічних документів, які гарантують право кожної людини на рівність та включення в активне життя громади і суспільства. Таким важливим документом стала і нещодавно прийнята Національна стратегія зі  створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року. За даними Міністерства освіти і науки України, за останні роки охоплення дітей інклюзивним навчанням збільшилося у 5 разів. Уже створено більше 18 500 інклюзивних класів, в дев’ятеро збільшилася кількість асистентів вчителів, тепер їх понад 19 тисяч Законом «Про соціальні послуги» визначено перелік базових соціальних послуг, які мають надаватись на рівні громади відповідно до потреб її мешканців», Ряд з них можна отримати за допомогою застосунка «Дія». Інформаційна кампанія розроблена проєктом «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe) у тісній співпраці з Радницею-уповноваженою Президента з питань безбар’єрності, Радницею-уповноваженою Президента з прав дітей та дитячої реабілітації та Міністерством освіти і науки України. В рамках кампанії розроблена соціальна реклама для демонстрації на загальнонаціональному та регіональному телебаченні, а також макети зовнішньої реклами для розміщення в містах України.