Михайло-Лукашівська сільська рада
Запорізький район Запорізька область

Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області повідомляє про заплановане з 01 червня 2021 року поетапне впровадження електронної форми листків непрацездатності

Дата: 01.07.2021 08:47
Кількість переглядів: 1201

Фото без опису

Як буде оформлятися е-лікарняний?

Інформація про тимчасову втрату працездатності автоматично на підставі медичного висновку вноситься до Реєстру. Потім відповідна інформація отримує унікальний номер, що фактично і є створенням електронного листка непрацездатності

Головне    управління    Пенсійного    фонду     України     в     Запорізькій області повідомляє про заплановане з 01 червня 2021 року поетапне впровадження електронної форми листків непрацездатності, сформованих на підставі медичних висновків про тимчасову непрацездатність, що передбачено Порядком організації ведення Електронного реєстру листків непрацездатності та надання інформації з нього, відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 31 березня 2021 року № 323 (далі – Порядок).

При цьому варто відмітити, що Електронний реєстр листків непрацездатності (далі – Реєстр) вже існує протягом року на порталі Пенсійного фонду України, де роботодавці та працівники можуть зареєструватися та почати поступовий перехід на ведення електронних документів, зокрема, електронних листків непрацездатності або електронних трудових книжок.

Порядок регламентує механізм організації ведення Реєстру. Зокрема, передбачається, що обов’язок формувати та вести Реєстр покладено на Пенсійний фонд України, який володіє інформацією, що міститься в ньому. Водночас коло суб’єктів, які будуть обмінюватися (наповнювати Реєстр) інформацією, значно ширше і до них належить також Національна Служба здоров’я України та Фонд соціального страхування України.

Стандартний алгоритм для формування електронного листка непрацездатності є наступний:

 • працівник звертається для медичного огляду до лікаря;
 • лікар встановлює факт непрацездатності та формує електронний медичний висновок у центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я;
 • інформацію про тимчасову втрату працездатності автоматично на підставі медичного висновку вноситься до Реєстру;
 • у Реєстрі відповідна інформація отримує унікальний номер (єдиний реєстраційний), що фактично і є створенням електронного листка непрацездатності.

Саме такий, зареєстрований у Реєстрі за єдиним реєстраційним номером, листок непрацездатності є підставою для звільнення від виконання роботи, оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Інформація про непрацездатність буде доступна працівнику та роботодавцю через їхні електронні кабінети на порталі Пенсійного фонду України та особі, що засвідчила тимчасову непрацездатність (лікарю) через електронну систему охорону здоров’я. А тому роздруковувати електронний листок непрацездатності працівнику не потрібно, адже всі необхідні відомості будуть доступні і для роботодавця.

Однак за необхідності працівник або роботодавець може отримати листок непрацездатності у вигляді витягу або в електронній формі з сайту Пенсійного фонду України (у тому випадку потрібно бути зареєстрованим на сайті Пенсійного фонду України за допомогою кваліфікованого електронного підпису) або у письмовій формі в територіальних органах Фонду.

Фото без опису

В який термін подається об’єднаний «Довідковий» звіт для призначення пенсії або лікарняних?

В який термін подається Розрахунок за формою затвердженою наказом Мінфіну від 15.12.2020 р № 773 з типом форми «Довідковий» у разі виходу працівника на пенсію або для отримання лікарняних якщо така подія відбувається в середині кварталу?

Податковий розрахунок сум доходу нарахованого (оплаченого на користь платників податків-фізичних осіб і сум утриманого з них  податку, а також сум нарахованого єдиного внеску далі – Розрахунок) та додатки до нього з типом «Звітний» як «Довідковий»  подаються платником ЄСВ у разі необхідності призначення поза межами звітного періоду застрахованим особам пенсії матеріального забезпечення або  страхових виплат та містять виключно інформацію щодо таких осіб.

Терміни подання Розрахунку з типом форми «Довідковий» у разі виходу працівника на пенсію або для отримання лікарняних чинним законодавством не передбачено.

Проходження е-лікарняного на підприємстві для призначення матеріального забезпечення застрахованій особі

Листок непрацездатності, що формується у Електронному реєстрі листків непрацездатності є також підставою для звільнення від роботи оплати перших п’яти днів тимчасово непрацездатності призначення матеріального забезпечення як і його паперова версія.

Сформований листок непрацездатності у день створення стає доступним для перегляду в кабінетах страхувальника та застрахованої особи на вебпорталі електронних послуг  Пенсійного фонду України, але до дати закінчення періоду його дії  не може бути використаний  страхувальником як підстава для нарахування матеріального забезпечення .Сформований листок непрацездатності з причиною непрацездатності «вагітність і пологи» передається страхувальнику як підстава для нарахування матеріального забезпечення у день створення.

 

Після формування е-лікарняного в електронному кабінеті страхувальника на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України роботодавець відповідно до статті 32 Закону № 1105 протягом десяти днів з дня закінчення періоду його дії призначає матеріальне забезпечення  застрахованій особі. Для цього:

 • е-лікарняний друкується або залишається в електронному вигляді в кадровій службі або відповідальної особи кадрової служби за рішенням роботодавця;
 • кадрова служба або відповідальна особа кадрової служби визначає страховий стаж застрахованої особи (пільги) та кількість календарних днів непрацездатності , що підлягають оплаті за рахунок коштів роботодавця та фонду соціального страхування  України. Зазначена інформація за бажанням або визначенням роботодавця) формується у паперовому вигляді або в електронному;
 • е-лікарняний відомості щодо визначеного страхового стажу та кількість днів непрацездатності, що підлягають оплаті передаються до комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства;
 • комісія із соціального страхування на підприємствах продовжує свою роботу та зберігає весь обсяг функцій передбачених Положенням про комісію (уповноваженого) із  страхування у зв’язку  з тимчасовою втратою працездатності, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування  України від 19.07.2018 р № 13;
 • рішення про призначення або відмову у призначенні матеріального забезпечення комісія (повноважений) із соціального страхування підприємства передає до підрозділу бухгалтерії підприємства, який нараховує матеріальне забезпечення;
 • бухгалтерією здійснюється розрахунок матеріального забезпечення на підприємстві елікарняного (за необхідності його паперової роздруківки) та рішення комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства. Даний розрахунок записується в електронному або паперовому вигляді за рішенням роботодавця та відображається в бухгалтерських проводках;
 • заповнюється заяварозрахунок (детально про це у матеріалі за посиланням) та подається до відділення Фонду за місцем обліку.

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь